image image image
Pielgrzymka na Podlasie i Mazowsze
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
1 procent dobra

Pielgrzymka na Podlasie i Mazowsze


Pielgrzymka na Podlasie i Mazowsze

 

13-18.05.2019

 

 

1 DZIEŃ: wyjazd z Nowej Soli o 07:00. Przejazd do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Jazłowieckiej. To tu, w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie od 24 VI 1946 r. „Pani Jazłowiecka "Wygnanka z Jazłowca", jak Ją często nazywano, obrała sobie nową siedzibę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: po śniadaniu, wyjazd do  Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, (nazywanej też Matką Bożą z Guadalupe), jest ściśle związana z rodem Sapiehów. Jednak cała historia zaczyna się znacznie, znacznie wcześniej... Uroczyste odsłonięcie obrazu, błogosławieństwo przy relikwiach św. Feliksa, Msza Święta. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej, obraz i historia znalezienia obrazu, związana jest z bitwą pod Wiedniem w 1683r. Przejazd przez Białą Podlaską, gdzie w miejscowej cukierni zakupimy regionalnego sękacza. Dojazd do Konstantynowa, zwiedzanie z zewnątrz pałacu, miejsce związane jest z pojedynkiem braci Nurzyńskich z Janem Chryzostomem Paskiem. Wjazd do Mielnika na punkt widokowy z  Góry Zamkowej. Dzień zakończymy na świętej Górze Grabarce, nazywanej Częstochową prawosławia z 15 tysiącami krzyży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Nałęczowa gdzie zwiedzimy Park Zdrojowy - park założony, istniejący od XVIII w., który przecina szereg alei i ścieżek, podzielony na dwie części korytem rzeki Bystrej. Piękny drzewostan parku pielęgnowany jest przez 190 lat. Następnie przejazd do Kazimierza Dolnego zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: zamek + baszta, góra Trzech Krzyży, Kościół Farny, Mały Rynek, czyli centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, Duży Rynek i ulica Senatorska z renesansowymi kamienicami z XVII wieku, kościół i klasztor franciszkański, stara synagoga. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.

4 DZIEŃ: po śniadaniu Msza Święta w kościele świętego Stanisława Kostki w Warszawie z nawiedzeniem grobu błogosławionego Jerzego Popiełuszki oraz jego muzeum. Zwiedzanie z  przewodnikiem Starego Miasta: kolumna Zygmunta, dziedziniec Zamku Królewskiego, rynek Starego Miasta, archikatedra św. Jana, pomnik małego powstańca, barbakan, spacer Krakowskim Przedmieściem, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i pomnik Ofiar Smoleńskich na pl. Piłsudskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania stolicy; Świątynia Opatrzności Bożej, przejazd na Cmentarz Stare Powązki. Następnie przejazd na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: po śniadaniu przejazd do Niepokalanowa, nawiedzenie Kaplicy w której modlił się święty Maksymilian Maria Kolbe, tu odprawiał msze święte, głosił konferencje. To w niej bracia składali śluby zakonne. Tuż przy zakrystii można zobaczyć pierwszą celę świętego Maksymiliana, w której mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 aż do 1930. Udział we Mszy Świętej. Przyjazd do Nowej Soli w godzinach wieczornych.

CENA 1250zł OBEJMUJE:

transport autokarem, opłaty drogowe i parkingi

zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji

lokalnego przewodnika w Warszawie i na Podlasiu

miejscowych przewodników i opłaty w miejscach sakralnych

opiekę pilota na całej trasie

bilety wstępu w Kazimierzu Dolnym

ubezpieczenie KL i NNW

opiekę duszpasterską

System słuchawkowy na cały pobyt, płatny dodatkowo w autobusie u pilota /20 zł. osoba/

Kalkulacja wyjazdu dla 40 uczestników.

Organizator pielgrzymki: Parafia św. Antoniego w Nowej Soli przez Biuro MPS TRAVEL, z którym podróżowaliśmy już na Litwę i na Ukrainę.

Zapisy do połowy stycznia w kancelarii parafii św. Antoniego/503169144/ oraz w Biurze Solidarności przy ul. Parafialnej w Nowej Soli /536906682/

Serdecznie zapraszam: br. Mirosław Dudzis, kapucyn.

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj125
Wczoraj165
W tygodniu512
W miesiącu5742
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)770137

Currently are 10 guests online