image image
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej
Wizyta duszpasterska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

16 GRUDNIA 2018

1. W ubiegłym tygodniu na Kościół na wschodzie zebraliśmy 3335 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Dnia 12 grudnia biskup Tadeusz Lityński, wydał zgodę na stałą adorację Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Nowej Soli. Biskup życzy nam, by ta nowa inicjatywa duszpasterska przyczyniła się do pogłębienia pobożności eucharystycznej, a przez to do całościowej odnowy życia chrześcijańskiego.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów i remonty.

4. Wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS prowadzą zbiórkę żywności i środków czystości jako pomoc świąteczną najbardziej potrzebującym, samotnym, chorym i bezdomnym. Przyniesioną żywność i środki czystości prosimy składać  do wystawionych koszy w kościele. Za ofiarność  składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast od ministrantów, można w nabyć sianko na wilijny stół oraz domowe pierniki. Wspierając ich nawet niewielkimi datkami, wyrażamy wdzięczność za ich całoroczna służbę przy ołtarzu

5. Również dziś zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas siódmych oraz 3 gimnazjum, na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne.

6. Przed nami już ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy od poniedziałku do soboty, na Roraty o godz. 6.30 i o godz. 18.30. Neokatechumenat, zaprasza na jutrznię o godz. 5.35 rano.

7. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo ze św. o. Pio a następnie na Mszę św.

9. 24 grudnia, swoje imieniny obchodzi br. Adam – katecheta i duszpasterz, zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę 23 grudnia o godz. 13.00.

10. Również w przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer naszej gazetki parafialnej „Głos św. Antoniego” z programem wizyty duszpasterskiej (kolędy).

11. W przyszły poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.30 nie będzie. Zapraszamy na Pasterki o godzinie 21.00 w kościele św. Barbary oraz o godz. 22.00 i 24.00 w kościele św. Antoniego.

12. W przygotowaniu serca na święta, niech pomoże codzienna możliwość spowiedzi:

• od poniedziałku do czwartku przed Mszą św. o godz. 6.30 i 8.00 a wieczorem od godz. 18.00 do 18.30

• w piątek od godz. 6.00 do godz. 8.30 i od godz. 15.00 do godz. 18.30

• w sobotę od godz. 6.30 do godziny 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 18.30

• w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św.

• prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

13. Osoby starsze i chore pragnące przyjąć sakramenty przed świętami, a do których nie chodzimy w I piątek miesiąca, prosimy zgłaszać do zakrystii i kancelarii. Udamy się do nich w piątek 21 grudnia, przed południem. Do tych, których odwiedzamy w I piątki, kapłani udadzą się w terminie wcześniej podanym.

14. Zakończyliśmy w naszej Parafii roznoszenie opłatków wigilijnych. Bóg zapłać za ich przyjęcie i złożone ofiary. Można otrzymać jeszcze opłatki w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

15. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczniemy w tym roku wyjątkowo zaraz po Świętach. Program kolędy został umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

16. 6 stycznia wyruszy w Nowej Soli Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla chętnych do wzięcia udziału w roli aktorów i porządkowych, które odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej przy kościele św. Antoniego.

17. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Ryszard Kawa lat 62, +Zdzisław Drelich lat 62, + Bogusława Czerwińska lat 88 i + Jacek Adamczak lat 55. Za nich oraz za wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj103
Wczoraj406
W tygodniu103
W miesiącu3553
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)747290

Currently are 16 guests online