image image
Spotkanie Młodych w Wołczynie 2018...
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 CZERWCA 2018

1. Rozpoczęły się wakacje! Przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. W podróży pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie tych o ograniczeniu prędkości. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwróćmy również uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św. Trosce rodziców i opiekunów powierzamy, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św.

2. W lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnych Mszy św. w kościele św. Barbary o godz. 11.00. Natomiast Biuro Parafialne w czasie wakacji jest czynne we wtorek, czwartek i sobotę.

3. Dziś o godzinie 15.00 odbędzie się czwarty Marsz dla Życia i Rodziny w Nowej Soli. Marsz wyruszy spod kościoła św. Józefa i ulicami miasta przejdzie do parku „Wodny Świat” obok Parku Krasnala. Po marszu zapraszamy na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Bóg zapłać naszym parafianom a także wspólnotom parafialnym, które odpowiedziały na prośbę o upieczenie ciast. Pieniądze w ten sposób zebrane zostaną przekazane dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci w naszym mieście. Ciasta można dostarczać dziś czyli w dniu marszu pomiędzy godziną 9.30 a 11.30 do salki św. Franciszka.

4. W środę – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

5. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka pragnie poinformować, że ceremonia pochówku Dzieci Nienarodzonych odbędzie się w czwartek, 28 czerwca o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Otyniu.

6. W piątek, uroczystość św. Piotra i Pawła. Zebrana taca zostanie przekazana na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 13.00 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Od 2 do 12 sierpnia z naszego miasta wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 22 lipca po Mszy św. o godz. 12.30 w parafii św. Józefa. Koszt to 140zł + 80 zł na powrót autokarem. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych pielgrzymów i złożenia ofiary – po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach od 16 do 20 lipca. Zapisy do 1 lipca u br. Grzegorza.

10. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. Zapraszamy chłopaków po 6 klasie szkoły podstawowej do wzięcia udziału w akcji Wakacje z Bogiem - Korona Gór w Pyzówce. Starszych, po szkole podstawowej i gimnazjum, zapraszamy na akcję Męskie Wyzwania w Ustrzykach Górnych. Jest też możliwość spędzenia tygodnia doświadczenia klasztornego życia w Sędziowie Małopolskim. Ponadto w sierpniu organizowany jest spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846. Serdecznie zapraszamy!

11. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:+ Ludwik Walczak lat 85 i + Ryszard Owsiański lat 74. Za nich oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj220
Wczoraj176
W tygodniu1595
W miesiącu4691
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)715242

Currently are 18 guests online